Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 11:10:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Ankieta
Pytanie: Jak oceniasz zarząd sekcji sędziów?  (Głosowanie skończone: Marzec 22, 2016, 02:39:34 )
tragicznie - 3 (27.3%)
źle - 2 (18.2%)
neutralnie - 4 (36.4%)
dobrze - 2 (18.2%)
genialnie - 0 (0%)
Głosów w sumie: 10

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ocena zarządu sędziów  (Przeczytany 38756 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #60 : Marzec 23, 2016, 07:57:14 »

Ja myślę,że to rzeczony zarząd zamiast na szkoleniu sędziów,koncentruje się na podróżowaniu.
cyt.: "A kto za to zapłaci?" (chodzi o szkolenia dla hodowców)


Było już bardzo ładne seminarium dla hodowców.Szkoda,że na MP nie na czegoś takiego,skoro i wszyscy się w jednym miejscu gromadzą.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #61 : Marzec 23, 2016, 10:19:52 »

Ja myślę,że to rzeczony zarząd zamiast na szkoleniu sędziów,koncentruje się na podróżowaniu.
cyt.: "A kto za to zapłaci?" (chodzi o szkolenia dla hodowców)


Było już bardzo ładne seminarium dla hodowców.Szkoda,że na MP nie na czegoś takiego,skoro i wszyscy się w jednym miejscu gromadzą.
Wszyscy by chcieli korzystać a robić niema komu Uśmiech
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #62 : Marzec 23, 2016, 10:35:33 »

To już ustaliliśmy.Pytanie,czy to przez leniwych hodowców,czy zarząd?Powtórzę,że chętni się znajdą,jak będą mieli przed sobą autorytet.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #63 : Marzec 23, 2016, 10:44:26 »

Gdyby zorganizować 4 szkolenia / seminaria rocznie to temat i osoby prowadzące takie szkolenia by się znalazły. Problem jest gdy trzeba im zapłacić, bo z ten nędznej składki nie wiele można zrobić dlatego nie ma nic.
Co innego jeśli ekspert zgodzi się prowadzić takie szkolenie bądź seminarium za darmo, ale to mało prawdopodobne.

Jedyną rzeczą do zrobienia jest przygotowanie krzeseł i przywiezienie sprzętu ( rzutnik, tablica ) - robota dla jednej osoby. PFO ma swoją siedzibę, a jeśli zdarzyło by się tak że trzeba wynająć salę konferencyjną w innej części Polski to obsługa sali szykuje wszystko i każdy może przyjechać na gotowe, problemem jak zawsze jest kasa, ale wtedy można takie szkolenie zrobić w siedzibie jednego z związków i problem rozwiązany.

Sama sekcja sędziów mogła by rocznie przeprowadzić kilka szkoleń, przecież jest tam od groma ''ekspertów'' i mogli by to zrobić za darmo lub za symboliczną opłatą.

Wystarczy dobry organizator i wiele można zrobić.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #64 : Marzec 23, 2016, 11:18:45 »

Po co Ci rzutnik,jak masz 2000 ptaków za ścianą?
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #65 : Marzec 23, 2016, 11:20:26 »

a jak szkolenie lub seminarium jest organizowane w innym terminie niż OMP? to co?
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #66 : Marzec 23, 2016, 11:47:23 »

Im więcej atrakcji,tym więcej ludzi
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
jasioj
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 265


« Odpowiedz #67 : Marzec 23, 2016, 12:36:50 »

cyt.: "A kto za to zapłaci?" (chodzi o szkolenia dla hodowców)

Pisałem już raz, że za dobre (podkreślam dobre) szkolenie mogę dużo zapłacić np. 1000 zł. Jeśli znajdzie się kilka takich osób, to reszta hodowców może mieć szkolenie za darmo.
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #68 : Marzec 23, 2016, 03:21:49 »

Sama sekcja sędziów mogła by rocznie przeprowadzić kilka szkoleń, przecież jest tam od groma ''ekspertów'' i mogli by to zrobić za darmo lub za symboliczną opłatą.
hahaha!HAHAHA!HAHAHA!
Pisałem już raz, że za dobre (podkreślam dobre) szkolenie mogę dużo zapłacić np. 1000 zł. Jeśli znajdzie się kilka takich osób, to reszta hodowców może mieć szkolenie za darmo.
Ja też się mogę dołożyć. Ale jeśli miałbym zapłacić, to wymagania miałbym wysokie. Sam rzutnik nie wystarczy!
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #69 : Marzec 23, 2016, 03:52:21 »

A po co rzutnik?Są ludzie,którzy nie potrzebują rzutnika,żeby widz siedział z opadniętą koparą.Nie można koncentrować się na formie,zaniedbując treść,która jest najważniejsza.
Trzeba po prostu dobrze celować.Kto prowadził ostatnie szkolenie,bo ja nie pamiętam ani jednego z nazwisk?No,chyba prezydent też wykładał,nie?No to jednego znam.
Gdyby załatwić blok np Wilczewski-Kruszewicz-Łabaj,nie trzeba by się martwić o frekwencję,prawda?Jeśli ma być ciekawie,muszą być wykładowcy,do których ciągną ludzie.Wtedy też pożytek jest większy,bo gadają znawcy.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #70 : Marzec 23, 2016, 05:14:04 »

Cytuj
Sama sekcja sędziów mogła by rocznie przeprowadzić kilka szkoleń, przecież jest tam od groma ''ekspertów'' i mogli by to zrobić za darmo lub za symboliczną opłatą.

hahaha!HAHAHA!HAHAHA!

i co tam było takiego zabawnego?

rzutnik czasem się przydaje aby osoby z dalszych miejsc mogli wszystko zobaczysz.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #71 : Marzec 25, 2016, 06:14:35 »

Wiesz co,Laki,wybacz,ale kojarzysz mi się z lemingiem.Niby jesteś ogarnięty facet,ale jakby ślepy.
Powiedz mi lepiej,jakie są korzyści z utrzymywania sekcji sędziów?Skąd biorą pieniądze?
Ja to widzę tak.Ktoś bierze kasę na działalnośc statutową,jedzie na Ukrainę,do Czech,do Gdzieśtamjeszcze,tłumaczy standardy...Potrzebuje na bilety,hotele,papier,drukarkę,komputer itd tak?
Ukraincy byli?Ilu?Wyjazd się zbilansował?Czy może zapłaciliśmy za wycieczkę oficjalnego reprezentanta nie wiem po co?Standardy można kupić(tylko kupić)i to za niemałą kasę.
Ja tu widzę przerost formy nad treścią,kombinatorstwo i faceta,którym powinna się zająć prokuratura za podejrzenie kłusownictwa(łapanie,przetrzymywanie,rozmnażanie osobnika dziko żyjącego w Polsce).
Przeciętny hodowca utrzymuje coś,za co musi dodatkowo płacić,a ci,którzy ciągną od niego kasę,przyznają sobie ordery.Trzeba rozwalić ten układ.
Prościej.Ktoś robi coś za Twoją kasę i każe Ci płacić po raz drugi za efekt.I robi to społecznie.
Dla Ciebie to jest poukładane,dla mnie popier....e.
Taki to ze mnie skurczybyk,kiedy jestem na coś zły.Puszczają mi skrupuły wobec pseudoekspertów i tyłków zabetoowanych na stołkach.Zwłaszcza,kiedy myślą tylko o sobie,za nic mając prostych hodowców,jak ja.A ja im daję kasę.Ja im daję kasę.Ja im daję kasę.I Ty też.
Mamy wrzoda na tyłku,ale na szczęscie da się to wyleczyć.
Zarząd jest do wymiany.Jest nieefektywny,oderwany od ludu i drogi.
Poza tym bardziej podobają mi się koledzy p.Wilczewskiego.
Odpowiadając na Twoje pytanie jednym zdaniem:Mogę oceniać działanie sekcji sędziów,bo ją utrzymuję.

Powiedziałbym Ci coś jeszcze,ale coś czuję w Tobie szpiega.Nie wybadasz mnie:)
A najbardziej mi się podoba,że prawda w oczy kole. Duży uśmiech

wloczykij pierwsze 2 zdania pominę ponieważ nie będę się zniżał.

Jakby nie było sekcji sędziów to nie było by wystaw i nie było by rozwoju hodowli!  Nigdzie nie napisałem że mi się wszystko podoba, ale samo się nie zrobi! Zwłaszcza poprzez pieprzenie głupot na forum. Pieniądze zgodnie ze statutem są pobierane ze składek organizacji oraz sekcji sędziów. Jeśli nie wiesz to lepiej zapytaj a nie krzyczysz. Jeśli za darmo nikt nie chce tłumaczyć, to się za to płaci czy firmie zewnętrznej czy też własnym ludziom. Jeśli jesteś w stanie pomoc w tłumaczeniu standardów to też otrzymasz za to wynagrodzenie! Niestety jest bardzo mało chętnych do pomocy. Znam to z własnego doświadczenia oraz widzę co się dzieje w PFO. Przypuszczam że niedługo nawet za organizacje wszelkiego rodzaju zebrań, wystaw trzeba będzie płacić. Ponieważ "starsi" koledzy tylko narzekają, albo piją i palą a młodych po pierwsze nie ma a po drugie mają włączony tryb roszczeniowy.
Czy wszystkie wyjazdy muszą się bilansować? Wyjazdy służą nie tylko zarabianiu, ale chyba mało wiesz o public relations.
Z jakiś powodów zapraszają tam naszych sędziów nie tylko na wyjazdy z których była relacja.

Ja tu widzę przerost formy nad treścią,kombinatorstwo i faceta,którym powinna się zająć prokuratura za podejrzenie kłusownictwa(łapanie,przetrzymywanie,rozmnażanie osobnika dziko żyjącego w Polsce). o kim w tym zdaniu pisze??

Ludzie dużo gadają i narzekają na polityków też narzekają a przecież sami ich wybraliśmy. Podobnie jest z Radą Federacji sami jako członkowie wybieracie delegatów na walne zebranie! Delegaci w Waszym imieniu wybierają zarząd. Wiec w mojej ocenie powinniście mieć pretensje do siebie bo wybraliście takich delegatów co głosowali nie po Waszej myśli. Po drugie nie uczestniczycie czynnie w życiu federacji. Jeśli widziałeś nie nakarmione ptaki trzeba było się zapytać czy pomoc!!

Jeśli twierdzisz że wszyscy eksperci są ŹLI bierz się do roboty i zostań SUPER EKSPERTEM !! Będziesz uczestniczył w wystawach, będziesz SUPER oceniał ptaki, a na koniec zostaniesz opluty na forum przez "hejtera" Język
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #72 : Marzec 25, 2016, 06:16:21 »

Jak Ty i inni członkowie tego forum mogą oceniać sekcje sędziów skore w niej nie uczestniczą?

Mało tego część ludzi będących tutaj nawet nie wystawia ptaków, więc na jakiej podstawie oceniacie sędziów?
A dlaczego hodowcy nie mogą oceniać sędziów, ich ocen, sposobów ich pracy, efektów ich działań itp? Kto ma to oceniać? Co to sędziowie to kasta sama w sobie i sama dla siebie?
Ja wiem, że wszyscy działacze PFO chcą, by wszystko co związane z PFO zostawić w spokoju i nie ruszać, a już krytyka tego zakrawa na szarganie świętości, ale póki co praca sędziów w Polsce jest słaba, żeby nie użyć słowa beznadzieja! Dlatego też każda wystawa w Polsce, gdzie ocenia zagraniczny sędzia, ściąga wielu hodowców i nie budzi tylu kontrowersji, co choćby OMP. Wloczykij mówi otwarcie to, co czuje większość hodowców.

niech oceniają Ci co uczestniczą w wystawach Język i pomagają w ich organizowaniu Uśmiech
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #73 : Marzec 25, 2016, 06:17:41 »

Witam. Jeśli obecny trend się utrzyma to za kilka lat nie będzie  sędziowania bo pomału się eksperci wykruszą.
- PRAWDA !! ale nie bój się PAPUGA i WŁÓCZYKIJ będą oceniać Uśmiech
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #74 : Marzec 25, 2016, 06:19:10 »

Ja chętnie dam kilka złotych więcej na federację,ale muszę mieć gwarancję,że zostaną wydane racjonalnie,z możliwie najbardziej namacalną korzyścią dla naszej społeczności i przede wszystkim,tak po koleżeńsku-uczciwie,z sercem.Ja mam wątpliwości,co do niektórych wydatków i chciałbym mieć możliwość im się przyjrzeć.Ponaoglądałem się Macierewicza,a co!  Duży uśmiech
- zaangażuj się to będziesz miał dostęp. Ja wiem co pisze.... ;P
Zapisane

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!