Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 12:49:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Ankieta
Pytanie: Jak oceniasz zarząd sekcji sędziów?  (Głosowanie skończone: Marzec 22, 2016, 02:39:34 )
tragicznie - 3 (27.3%)
źle - 2 (18.2%)
neutralnie - 4 (36.4%)
dobrze - 2 (18.2%)
genialnie - 0 (0%)
Głosów w sumie: 10

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ocena zarządu sędziów  (Przeczytany 38757 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #75 : Marzec 25, 2016, 06:21:36 »

Musiałeś tak zapieprzać,bo prezydent nie ma dość wysokiego skilla a prezes sekcji sędziów się obija.
A ja nie będę wspierał byle czego. Spoko
Gdyby na czele naszej społeczności stał AUTORYTET otoczony potrzebnymi specjalistami,wszystko było by łatwiejsze.Mamy wśród nas i autorytety, i specjalistów,ale są nie na swoich miejscach.Michał byłby świetnym skarbnikiem,ale już nie prezydentem.
Prezydentem powinien być gość,którego większość z nas ma na myśli,bo wtedy większośc z nas będzie go słuchać i mu pomagać.I wtedy wszyscy będziemy sie rozwijać.
Michał zapisywał się ze mną,jakieś 6 lat wstecz.Ma potrzebne wykształcenie,ale czy widział tyle wystaw co Wilk?Gdyby komuś pokroju Wilka dać Michała na skarbnika,już zaczyna sie robić drużyna z autorytetem i wiedzą.Nie tylko hodowlaną.Rozumiesz klucz?Odpowiedni ludzie na odpowiednie miejsca.A Janek,profesor nadzwyczajny i Andrzej vel Chuck Norris wręcz pokazuja niechęć do grupy hodowców harcenów.I to ich dyskwalifikuje,bo prezydent,czy prezes musi mieć szeroki ogląd i służyć wszystkim zamiast skłócać.
Kumasz meritum?
1.Nie wybiera się na prezesa świerzaka.
2.Janek jest do wymiany.Szanujemy,ale nie tego oczekujemy.


Przewodniczącego sekcji sędziów wybierają członkowie sekcji, chcesz mieć wpływ na sekcje to zacznij do niej przynależeć! czy teraz rozumiesz ?
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #76 : Marzec 25, 2016, 06:24:45 »


Cytuj
5. Nie wiem o jaką robotę Ci chodzi ale na ostatnich MP robiłem prawie wszystko co mogłem przez 6 dni ( nie licząc tych przed mistrzostwami wklepując rano, wieczorem, nocą jak tylko była chwila do platformy nadesłane przez hodowców zgłoszenia szukając często i dopasowując na podstawie jakiejś tam własnej wiedzy pomylone klasy konkursowe bo ludzie nie wiedzą nawet co hodują). Od rana często do późnego wieczora - od przyjmowania ptaków w pierwszy dzień , przez wprowadzanie wyników do platformy.

Jak widzimy, nie tylko na OMP obsługa ''platformy'' trwa kosmicznie długo. Warto też i w tym kierunku szukać poprawy aby usprawnić obsługę tego tworu zwanego ''platformą'' firmy krzak.


W ubiegłym roku przygotowałem swoją specyfikację takiej platformy która była by na wypasie, później z jednym z członków wortalu trochę się tą specyfikację rozwinęło. Taką platformę PFO mogło by wypożyczać / sprzedawać innym federacjom zagranicznym.


Koszt takiej platformy mieści się w granicach 30k PLN. więc jeszcze długo osoby korzystające z obecnej platformy będą się męczyć wiele godzin.


najpierw trzeba mieć te 30 tyś!! Wydawać pieniądze każdy potrafi, ale zorganizować i zrobić coś za tak niewielkie pieniądze to już nie każdy Uśmiech
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #77 : Marzec 25, 2016, 06:26:15 »

wloczykij a co mają jeszcze do tego te pytania na które musiałem odpowiedzieć ?

Z jednej strony dobrze że będziesz na walnym, ciekawi mnie jakie wnioski z niego wyniesiesz i co uda Ci się zrobić. Mam nadzieję że przedstawisz je później tutaj.

Myślałem,że jesteś jakimś działaczem,chciałem zweryfikować swoje przypuszczenia,by wiedzieć dokładnie z kim rozmawiam.Fajnie,że pomagasz,serio,bardzo to doceniam,ale uwierz mi,ta federacja stoi na głowie...Tu chodzi o hobby,miłą atmosferę i tyle.Niektórzy z chłopaków się w tym za bardzo pogubili."Już ich w swoje szpony dopadł szmal, zdrada płynie z ust."A wiem o czym piszę,bo to moja sekcja A dostała po dupie.A wodnotoki?Pamiętacie,że jest taka sekcja?

Sekcja A na własne życzenie dostała po dupie !!! ponieważ wąskie grono hodowców kanarków harceńskich nie umie się zjednoczyć i przemawiać jednym zdaniem !!!
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #78 : Marzec 25, 2016, 06:34:48 »

To już ustaliliśmy.Pytanie,czy to przez leniwych hodowców,czy zarząd?Powtórzę,że chętni się znajdą,jak będą mieli przed sobą autorytet.
- tak ?? jak dobrze pamiętam w 2014 był wykład weterynarze i podobno była tam garsta ludzi, a był to bardzo dobry weterynarz.
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #79 : Marzec 25, 2016, 06:36:28 »

Po co Ci rzutnik,jak masz 2000 ptaków za ścianą?
chociażby żeby pokazać wady Uśmiech i nowe mutacje i rasy których nie ma na wystawie Język
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #80 : Marzec 25, 2016, 06:37:58 »

Gdyby zorganizować 4 szkolenia / seminaria rocznie to temat i osoby prowadzące takie szkolenia by się znalazły. Problem jest gdy trzeba im zapłacić, bo z ten nędznej składki nie wiele można zrobić dlatego nie ma nic.
Co innego jeśli ekspert zgodzi się prowadzić takie szkolenie bądź seminarium za darmo, ale to mało prawdopodobne.

Jedyną rzeczą do zrobienia jest przygotowanie krzeseł i przywiezienie sprzętu ( rzutnik, tablica ) - robota dla jednej osoby. PFO ma swoją siedzibę, a jeśli zdarzyło by się tak że trzeba wynająć salę konferencyjną w innej części Polski to obsługa sali szykuje wszystko i każdy może przyjechać na gotowe, problemem jak zawsze jest kasa, ale wtedy można takie szkolenie zrobić w siedzibie jednego z związków i problem rozwiązany.

Sama sekcja sędziów mogła by rocznie przeprowadzić kilka szkoleń, przecież jest tam od groma ''ekspertów'' i mogli by to zrobić za darmo lub za symboliczną opłatą.

Wystarczy dobry organizator i wiele można zrobić.
- cały czas czekamy na takiego dobrego organizatora Uśmiech ekspert może wygłosić za darmo wykład ale czy przyjedzie z drugiego końca polski za własne pieniądze?
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #81 : Marzec 25, 2016, 06:57:52 »

To już ustaliliśmy.Pytanie,czy to przez leniwych hodowców,czy zarząd?Powtórzę,że chętni się znajdą,jak będą mieli przed sobą autorytet.
- tak ?? jak dobrze pamiętam w 2014 był wykład weterynarze i podobno była tam garsta ludzi, a był to bardzo dobry weterynarz.

Mógł być dobry,ale niewielu o nim słyszało,więc niewielu zawitało.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #82 : Marzec 25, 2016, 06:59:19 »



Przewodniczącego sekcji sędziów wybierają członkowie sekcji, chcesz mieć wpływ na sekcje to zacznij do niej przynależeć! czy teraz rozumiesz ?

Coś tam jeszcze jest w statucie,że można odwołać prezesa,jak się nie wywiązuje.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #83 : Marzec 25, 2016, 07:19:32 »

Jeśli jesteś w stanie pomoc w tłumaczeniu standardów to też otrzymasz za to wynagrodzenie!

A ktoś pobiera kasę?

Czy wszystkie wyjazdy muszą się bilansować? Wyjazdy służą nie tylko zarabianiu, ale chyba mało wiesz o public relations.

Lubię,kiedy moje pieniądze nie są przesrywane.Nie lubię,kiedy wyjazdy dla mnie stają się podejrzaną wycieczką,zwłaszcza,kiedy trąbicie,że nie ma kasy.

Prezentujesz opinię,że to szeregowi hodowcy są źli.Naprzyjmowaliście,to teraz macie  Język.To Wasza brocha,by sobie zorganizować pomoc.Gdybyście wzbudzali sympatię(szerokopojęta rada),mielibyście pomocników.Ja się nie dziwię,że idzie Wam,jak po grudzie...Podoba Ci się to wpychanie do rady(wiesz kogo)bocznymi furtkami?I nie mówię tego na złość,staram się być szczery i patrzę na w Was oczami tego,dla kogo to robicie.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #84 : Marzec 25, 2016, 08:11:21 »

Hodowcy wystawiają Wam najlepszą ocenę Uśmiech
Zaangażowaniem i uznaniem Waszych autorytetów  Język
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #85 : Marzec 25, 2016, 11:07:57 »

Hodowcy wystawiają Wam najlepszą ocenę Uśmiech
Zaangażowaniem i uznaniem Waszych autorytetów  Język
Chłopie nie wiesz o czym mówisz! Jakim wam ? LaKi jest członkiem Komisji Kontroli Wewnętrznej, mógłby nic nie robić tak jak Ty ale na MP robił wszystko co trzeba było ! A ty ? Nie wiem siedziałeś w domu ? Szwędałeś się po hali i notowałeś błędy które wynikły w braku ludzi do pracy ?
Hodowcy wystawiają opinię tylko i wyłącznie sobie! Bo są członkami stowarzyszeń należących do PFO , przecież nic nie stoi na przeszkodzie jeśli jest źle poprostu wystąpić z PFO.
Ludzie są leniwi ! Nie mówię o wszystkich bo znam kilku którzy by pomogli więcej ale ze względów zawodowych, rodzinnych nie mogli...
Mało możesz powiedzieć nie uczestnicząc w tym wszystkim, uwierz mi mówię z własnego doświadczenia, bo sam miałem inne zdanie na różne tematy dopóki nie przyjechałem i nie spędziłem tych kilku dni na MP.
Pracowało kilka osób z Twojego stowarzyszenia jak dobrze wiem Egzoty ? , z okolic Bydgoszczy, nawet Suwałk... dlaczego bo mieli chęci! Gdzie Ty wtedy byłeś pomimo całego roku trąbienia na forum o tym że możesz nosić stoły ? Nawet to by dużo pomogło, inni mogliby w tym czasie robić coś innego na czym się znają, a w czym Ty nie czujesz się zbyt dobrze.
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #86 : Marzec 26, 2016, 12:04:52 »

Chłopie.Wiem,co mówię:)
Pomagali z obowiązku,nie z chęci Uśmiech Posłuchali prezesa,który ma większy autoryten niż prezydent Uśmiech Gdyby nie to,nikt by nie przyszedł.Wiem,bo widziałem,jak się wszyscy garnęli do pomocy.Bo się zawiedli!
Cieszę się,że macie tyle chęci do pomocy,ale nie ma w RF nikogo z wystarczającym autorytetem,by pociągnąć federację.Co najwyżej znalazłby się ktoś z potrzebnymi umiejętnościami,ale bez autorytetu,to za mało.
Ciężej jest to zrozumieć,czy pogodzić się z porażką?Ekipa rządząca wzbudziła we mnie takie zaufanie,że postanowiłem się trzymać od tego z daleka.Jakie to proste :)I jakie przykre Uśmiech Nikt nie dopowiedział,na wołania Uśmiech
Taka jest prawda,czy się to komukolwiek podoba,czy nie.Nie wyszło.
I jeszcze coś.Gdyby nie moje hejterowskie pieprzenie,zapewne zasuwalibyście na głodnego,bo o ile pamiętam,wcześniej nikt nie pomyślał o obiedzie dla obsługi.
Więc drodzy,moi działacze dzielni-nie ma za co ! Język
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
malypro
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

woj. śląskie
Tytuły: Hodowca Roku 2017
Wiadomości: 452


lizard, czerwona i żółta mozaika


WWW
« Odpowiedz #87 : Marzec 26, 2016, 12:23:46 »

wloczykij chopie Uśmiech masz dużo racji, ale to nie jest takie proste jak to Ci się wydaje. Myślisz, że ktoś z autorytetem powie jak kiedyś Edward G. i nagle tłumy ruszą pomagać?
Od samego początku myśl przewodnia hejterów z tego forum o OMP była: "...ale jak się weźmiemy to zrobicie!"

P.S.
na Walnym będzie obiad, a i może kawa i ciasteczko będzie, więc pamiętaj, że to będzie za naszą kasę - jedząc i pijąc miej to na uwadze Chichot
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #88 : Marzec 26, 2016, 03:50:42 »

Mnie to bardziej śmieszy,niż denerwuje Uśmiech Takie koło gospodyń wiejskich w męskim wydaniu Uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
januszomd
Gość
« Odpowiedz #89 : Marzec 27, 2016, 11:59:45 »

Czytam tak Was ..bo muszę ,gdyż tematów nowych jak na lekarstwo na tym forum  Duży uśmiech
Polak potrafi tylko stękać i narzekać!Porządki powinno zacząć się robić zaczynając od siebie!
Mam pomysła  Chichot to go na zebraniu trzeba wystawić,zostanie poparty ,zaakceptowany to pójdzie dalej w świat i być może nabierze mocy ?
W Holandii jest np. tak:
opłaty w związku hodowców ptaków w zależności od prowincji w jakiej się mieszka są trochę zróżnicowane,lecz wynoszą one w przybliżeniu około 40€ na rok kalendarzowy.
W tej opłacie jest: zniżka na obrączki dla ptaków,czasopismo o ptakach(kanarkach,dzikich lub papugach) kolorowe 36 stron,które dostajemy co miesiąc do domu pocztą,na spotkaniach co miesięcznych poczęstunek kawa,herbata,ciastko...a po przerwie,która jest w połowie spotkania można sobie otworzyć browara(zawsze parę skrzynek stoi  Duży uśmiech)Do tego Engelse keuring(wystawiane są oceny dla ptaków hodowców)...i jakoś starcza.Poza tym w klubach panuje bardzo fajna atmosfera.W Polsce wiadomo jak jest ,zawiść ,coś wiem nie powiem..tajemnica wielka...jakie lekarstwo na coś tam pomogło-do dziś mi nikt nie odpisał  Niezdecydowany,a prawda jest taka,że polscy hodowcy są głęboko w czarnej d..ie (poza oczywiście niektórymi ,którzy znają temat)Wiem,że być może nie jest to w temacie  ale od czego są moderatorzy  Duży uśmiech
Na sędziów zawsze będzie się narzekać....jakby miało być inaczej  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Pozdrawiam
Zapisane

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!