Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudzień 16, 2017, 09:51:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Polowanie na hodowców w necie  (Przeczytany 4201 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Siwobrody
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

'Las Kabatos' :)

'kundelki' też są ok!

« Odpowiedz #15 : Kwiecień 25, 2013, 07:33:03 »

... mieszkasz w Otwocku i hodujesz kanarki kształtne ...

Halo Kolego!
Otwock to bardzo porządne miasto!!!
Bo o kanarkach kształtnych to wiadoma rzecz!
Dobieram przykłady, dobieramy...  Język
Siwobrody

Są w życiu sprawy ważne i ważniejsze.
Zapraszam na www.schpolnoc.pl
Rysiek59
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Otwock

« Odpowiedz #16 : Kwiecień 26, 2013, 10:44:24 »

Słusznie '' dobieramy,dobieramy" miłośnik harcenów, a owszem z pięknego Otwocka.

jasioj
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

« Odpowiedz #17 : Kwiecień 26, 2013, 10:57:09 »

Baza hodowców PFO powstała w oparciu o informacje znalezione we wszelkich ogólnodostępnych źródłach np. na różnych stronach internetowych. Jak się to ma do standardów prawnych?

To skandal! Ale cóż jakie stowarzyszenie, taka baza. Właśnie złożyłem skargę i wysłałem to sprawozdanie do GIODO. Zobaczymy czy polowanie na hodowców w necie jest prawne.

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #18 : Kwiecień 26, 2013, 12:18:49 »

jasioj - zamiast pomóc problem rozwiązać to tylko wikłasz sprawę... Przecież tam nie podają Twojego PESEL-a ani dokładnego adresu. Numery telefonu tez chyba nie są zastrzeżone.

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora

http://glostery.katowice.pl

« Odpowiedz #19 : Kwiecień 26, 2013, 12:35:44 »

Halo Kolego!
Otwock to bardzo porządne miasto!!!

Aż tak trafiłem? Korzę się nisko i odszczekuję.
Oczywiście nie miałem na myśli negatywnego znaczenia Otwocka (a już k. kształtnych w szczególności) tylko rozrzutu geograficznego, ale i tak.
Cytat: jasioj
Zobaczymy czy polowanie na hodowców w necie jest prawne.

Oczywiście, że jest - od tego jest internet, żeby w nim szukać informacji, nawet prywatnych danych osobowych. Kto je tam umieszcza to zupełnie inna sprawa, ale szukać można skolko ugodno.

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« Odpowiedz #20 : Kwiecień 26, 2013, 02:27:58 »

Widzę, że nie tylko za oknem robi się ciepło!

Polska Federacja Ornitologiczna opracowała "Wniosek o nadanie hodowcy indywidualnej cechy identyfikacyjnej PFO". Aby otrzymać CIH trzeba podać: imię i nazwisko, pesel, adres zamieszkania lub pobytu, nr telefonu, adres email, nazwę i adres stowarzyszenia, do którego hodowca należy. W dodatku wszystkie te informacje są sprawdzane i potwierdzane podpisem członka władz stowarzyszenia, do którego hodowca należy.

Zobaczymy czy polowanie na hodowców w necie jest prawne.
Tu, jak mniemam chodzi o wpis:
"wpisania do niego (chodzi o Rejestr Hodowców) danych o hodowcach znajdujących się w dotychczas prowadzonych bazach, a także we wszelkich innych dostępnych źródłach (np. strony internetowe stowarzyszeń)", czyli o to co opisywałem w pierwszym poście tego wątku.
Jak wynika z tego sprawozdania PFO zbiera informacje o hodowcach nie tylko na podstawie wniosków, które wypełniają hodowcy, ale do swojej bazy wpisuje też imiona i nazwiska wszystkich hodowców, których dane znajduje na stronach internetowych stowarzyszeń i właśnie ten fakt jest dyskusyjny.

Reakcja może zbyt pochpna i nieprzemyślana! Myślę, że sprawę można było wyjaśnić w PFO. Jednakże znając skrupulatność Rady Fedederacji jestem przekonany, że wszystko skończy się dobrze.

Sarenzir
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Sosnowiec

« Odpowiedz #21 : Maj 02, 2013, 11:11:12 »

Nie wiem czy to pomoże, ale kiedy robiono bazę hodowców kotów każdy klub musiał przysłać zgody swoich członków na przetwarzanie danych osobowych w celu wydawania rodowodów, nadawania przydomków etc. Osoba która nie przysłała zgody była zawieszana -  nie była obsługiwana. Może takie zawieszenie  np w wydawaniu obrączek / przyjmowaniu na wystawy w celu  uzyskania podstawowych danych i oświadczenia też by się przydały w PFO?
Inna sprawa jest udostępnianie danych osobowych na stronach klubów była na to osobna zgoda. Jednak akurat hodowle kocie prześcigają się żeby o nich było głośno w internecie i same podają przydomki razem z kontaktem do hodowli -  bo lista na stornie klubu to dodatkowa reklama.

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« Odpowiedz #22 : Maj 06, 2013, 01:01:08 »

Z tego co wiem, to jeśli osoba nie wyrazi pisemnej zgody na przetwarzanie danych to nie powinno jej wogóle być w bazie PFO. A jak wynika powyższych postów takie osoby figurują w bazie PFO.

Gdyby wszystko było OK to myślę, że i hodowcy ptaków sami zabiegaliby o figurowanie w takiej bazie. W końcu to też forma bezpłatnej reklamy.

Widać jednak, że coś szwankuje na linii stowarzyszenia-PFO. Dziś np. znalazłem ciekawą ocenę współpracy jednego ze stowarzyszeń z PFO (http://www.kanarkipapugiastryldy.org.pl/pfo_wspolpraca.html). Okazuje się, że nadanie CIH dla hodowcy trwa 2 miesiące od chwili wysłania dokumentacji ze stowarzyszenia. Czy to długo czy krótko pozostawiam bez komentarza. Czy winni są hodowcy? Czy stowarzyszenia? Czy PFO? Jedno jest pewne, że tak dalej nie powinno być!

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora

http://glostery.katowice.pl

« Odpowiedz #23 : Maj 06, 2013, 01:12:56 »

Jak pisałem prośbę o CIH podpisałem jednocześnie zgodę o przetwarzanie danych, chyba nie dało się inaczej.
CIH miałem nadany po, o ile dobrze pamiętam, 3-4 dniach.
Jak widać wiele zależy od stowarzyszenia.

Acha - wszystko przez email / skan.

JAD
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Tytuły: Hodowca Roku 2013

« Odpowiedz #24 : Maj 06, 2013, 06:52:35 »

Jak pisałem prośbę o CIH podpisałem jednocześnie zgodę o przetwarzanie danych, chyba nie dało się inaczej.
CIH miałem nadany po, o ile dobrze pamiętam, 3-4 dniach.
Jak widać wiele zależy od stowarzyszenia.

Acha - wszystko przez email / skan.

Potwierdzam słowa klapucha.

CIH przyznawany jest błyskawicznie, przynajmniej u nas.
Sprawa jest bardzo prosta.
Wystarczy wysłać mailem wypisany i podpisany wniosek o nadanie CIH i po sprawie.

Kierownik Sekcji do Spraw Cech Identyfikacyjnych i Obrączek wysyła do stowarzyszenia dwa egzemplarze decyzji o nadaniu Cechy Identyfikacyjnej Hodowcy.

Właśnie klapuch, jeszcze Ci go nie przekazałem

kanarki.com.pl
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #25 : Maj 06, 2013, 08:40:33 »

Witam. Uśmiech
Potwierdzam składałem kilkanaście już wniosków o CIH i nigdy nie trwało to dłużej niż 2 tygodnie.
Decyzja dociera pocztą w dwóch egzemplarzach.
Jeżeli chodzi o współpracę z PFO na dzień dzisiejszy jesteśmy zadowoleni.
Wnioski-CIH-obrączki itd
Tak wygląda to z naszej strony PZO Warszawa.
Pozdrawiam.
Mariusz Spoko

Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2016, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!